Mały Ignaś potrzebuje naszej pomocy!

Zebrano 38 117 zł z 100 000 zł

Aktualizacja 06.11.2023:

Niestety nasz dzielny Wojownik Ignaś musiał ponownie stanąć do walki z nierównym przeciwnikiem! 😔
Chłopiec 2 listopada przeszedł drugi przeszczep, ponieważ pierwszy się nie przyjął. 🙁 Dzień przed przeszczepem Ignaś wymiotował i miał wysoką gorączkę, wykryto u niego zapalenie woreczka żółciowego oraz zapalenie płuc. Chłopiec ma problemy z oddychaniem, od piątku przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. 😢

W imieniu najbliższych chłopca bardzo prosimy o modlitwę i dziękujemy za wszelkie dobro. 🙏

Ignaś urodził się z bardzo rzadką chorobą genetyczną – Ciężkie skojarzone niedobory odporności (SCID). Chorobę u chłopca lekarze zdiagnozowali tuż po jego narodzinach i od samego początku było wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem będzie przeszczep szpiku kostnego. Na szczęście udało się znaleźć zgodnego bliźniaka genetycznego, a przeszczep odbył się 23.09.2022 r. w szpitalu w Bydgoszczy. Niestety po jakimś czasie u Ignasia wystąpiło groźne dla życia powikłanie potransplantacyjne “przeszczep przeciwko gospodarzowi”.

9-miesięcznemu chłopcu trzeba pilnie podać lek (komórki mezenchymalne z galarety Whartona (MSC)). Leczenie nie jest refundowane z NFZ. Koszt jednego preparatu (podania) wynosi 11 232 zł brutto. Ignaś będzie musiał otrzymać kilka takich dawek.

Wybierz metodę płatności
Dane osobiste

Terminy

Suma darowizn: 5.00 zł